23 Kasım 2013 Cumartesi

Renkler ve Şekiller Yapa 3-4 Yaş Etkinlik Kitabı


                                     

Renkler ve Şekiller yapa yayınlarından. Yazarı pedagog Berkay Dinç Deligöz. 36-48 ay dönemine uygun. Kızımla birlikte bir gecede bitiverdik. Çerez gibi bir kitap. Çocuklarda başarı duygusunu destekliyor.

Renkler ile ilgili etkinlikler var önce. Resim bulma, eşleştirme, boyama, çizgi çalışmaları şeklinde renk kavramını var. Aslında bence 24-36 ay dönemi kitabı gibi. O dönem çocuklarda kullanılabilir.


Oğlum da eksik kalmadı. Kalemi aldı eline oda ablası ile boyadı. daha çok karalama şeklinde. Ablası önce kızdı ama sonra ' bende ablama yardım edeceğim diyor. Bak seni ne kadar çok seviyor' cümleleri ile toparladık ortamı.  Canım kızım da yumuşak huylu ' burayı da boya' diyerek güldü. Sonra oğliş aldı sazı eline başladı kendisi boyamaya. Ablasına da git diyor. 'abla sen yorulma hepsini ben yapayım' diyor bak dedik bu sefer. 

Oğliş ablasının oyununu çok bozunca genelde şöyle yapıyoruz.' Kızım kaç imdaaat uzaydan gelen  10 metrelik bebek ortalığı dağıtıyor' deyip kızımla kaçıyoruz. Ortalık sakinliyor. Biz gülerek kaçınca oğliş bizi yakalamaya çalışıyor, o arada bebişin yaramazlığı oyuna dönüyor. 


Şekiller kısmı da şekil tamamlama, çizgi çalışması, boyama, eşleştirme  etkinliklerini içeriyor.48 sayfa 1 saatte hoop bitiverdi. Kızım yeni kitaba başlayalım dedi ama bir gecede yeter deyip bitirdim etkinliği. Bıktırmamak lazım bence.Mutlu kalın...


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Tasarım: Sawako Kuronuma