22 Ağustos 2013 Perşembe

Ambalaj Kutusu ile OyunAmbalaj kutuları çocuklar için bir keşif malzemesi.Bir sürü etkinlik yapılabiliyor. Dışlarını bir güzel silip, gelen oyuncak kutularının ambalajlarını çocuklarıma oyuncak olarak verdim. Kızıma  nasıl oyun oynayabiliriz sence diyerek tüm etkinliği onun yönetmesine ve yaratıcılığının gelişmesi için desteklemeye çalıştım. İyi de oldu.
Kutunun içine girdiler, çıktılar, ev yaptılar, araç yaptılar. Aslında neredeyse kutuları oyuncağın kendisinden daha fazla ilgi çekti diyebilirim. Ama aralarındaki şu diyaloğa bayıldım. : ))) Alttaki resimdeki oyunları  ikisi de uzay mekiğine binmişler, oyunda uzaya gidiyorlar. Kızım kardeşine seslendi 'Houston bir sorunumuz var, yakıt azaldı!' Oğlumdan yanıt 'Nennnen'  : )

                                     

Küçük kutuya iki kardeş binip yolcu gemisi yaptılar ve bir süre sonra yırtılınca gemi su aldı ve kaçtılar. : )  'kaaaç gemi batıyor kaaaç, kardeşi ile gülerek kaçtılar, taaa çocuk odasına kadar. Küçük kutuları kafalarına geçirip birbirlerini korkuttular, sonra pastel boya ile küçük kutulardan birinin üzerine resim yaptılar.
En son bu kutular oynamaktan bir hal olunca iyice ambalaj kutusunu açıp içini boyadık, farklı şekillerde kesip, şekiller yapıp tekrar oynuyoruz. Kızım kağıttan şekiller yapıp kesip ve istediği renkte boyayacağı etkinlik materyalleri çıkıyor. Tabi makas kullanırken ve şekilleri çizerken benden destek alıyor. 
Çok eğlendiler çok. Mutlu kalın...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Tasarım: Sawako Kuronuma