3 Ağustos 2013 Cumartesi

Ağustos 2013 Sayısı Meraklı Minik Dergisi                                               
Meraklı Minik Dergisinin Ağustos 2013 sayısını aldık. Balıkları tanıyalım ana teması vardı.Sürüler halinde yaşayan balıklarla ilgili eşleştirme kartları, balık dominosu, çıkartmalar... Bu aya ait olan meraklı minik dergisi çok güzel.Kızımın tabiri ile 'bu dergi muhteşem'.İnci balığının Van Gölü'ne götürüldüğü bir aktivite var. Farklı akarsu yolları ile Van Gölü'ne ulaşılıyor.Balık dominosu  oyunu çok güzel. Kızım, anneannesi ve ben hemen oynadık. Eşleştirme kartlarında,  tek balık ve aynı balığın sürü halinde olanının bulması gerekiyor. Yaylada ancak mobil internet kullandığım için fotoğraf yüklemesi biraz  zor oluyor. Eve döner dönmez diğer resimleri yükleyeceğim.
 Kividen ve kayısıdan balık, üzümden hava kabarcıkları yaptık. Balıklarla ilgili çok şey öğrendik. Ayrıca bahçede küçük ve büyük taşlardan balıklar yaptık, köpek balıklarının resmini çizdik, boyadık.

                                                 

Meraklı minik dergisinin önerdiği kitaplardan birisi benim dün blogumda etkinliklerimizi yayınladığım Tostoroman’ın  yazarı Julia Donaldson’un Minik Balık-Okyanus Macerası isimli kitabı. Biz bu kitabı okumuştuk daha önce. Onu da yakında paylaşacağım.  


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Tasarım: Sawako Kuronuma